Jakso 05x12: Jälkilämpöä

Keskustele sarjan jaksoista ja tuotannosta

Jakso 05x12: Jälkilämpöä

ViestiKirjoittaja it's me » Ke Kesä 25, 2008 12:23

83. jakso: Jälkilämpöä (Ay, Candela)

Diego on yhä rakastunut Lucíaan, ja miettii mitä tämän suudelma merkitsi. Raúl luulee hukanneensa kaverusten interrail-säästöt, ja tarjoutuu alastonmalliksi korvatakseen virheensä. Candela pohtii yhä pitäisikö hänen lähteä Julíanin matkaan vai jäädä Fitin luo.

Diego haluaa selvittää, mitä Lucía tarkoitti suudelmallaan, ja aikoo kertoa tälle rakastavansa häntä. Hän kertoo suudelmasta Fernandolle, ja tämä neuvoo häntä kertomaan Lucíalle tunteistaan. Koululla Diego kuitenkin jänistää ja kertoo Guillen ongelmista. Fernando pyytää häntä soittamaan Lucíalle, ja vastahakoinen Diego suostuu. Diego jättää vastaajaan viestin. Kun Lucía tulee käymään heillä, Diego luulee hänen kuunnelleen viestin, ja haluavan palata yhteen, mutta Lucía ei olekaan. Kun Lucía kuuntelee viestin, hän suutelee Diegoa, ja he ovat jo menossa sänkyyn, kun Guille ja Curro tulevat kotiin. Lucía piiloutuu, ja jää huoneeseen odottamaan. Kun hän palaa Candelan luo, Teté vaatii häneltä selitystä. Seuraavaksi illaksi Diego kutsuu Lucían ravintolaan.

Candela ei tiedä mitä hänen pitäisi tehdä Julíanin kanssa. Hän päättää jättää tämän, mutta kun saa tältä ruusuja hän aikookin kertoa Fitille. Lourdes sattuu kuulemaan Lucían ja Candelan keskustelun ja kertoo siitä Santille, joka luulee ensin Diegon pettäneen Lucíaa, sillä Fiti on kertonut hänelle Lucían myöhäisestä kotiintulosta, puhelusta, ja Candelan kukista, joita Lucía väitti omikseen Fitin tullessa. Fiti luulee, että Candelan haluttomuus johtuu hänestä, ja varaa tälle hääpäiväyllätykseksi huoneen pensionaatista. Kun Candela aikoo kertoa Julíanista Fitille, tämä soittaa ja kertoo olevansa lentokentällä. Candela lähtee lentokentälle. Samalle Fiti valmistelee heille huonetta pensionaatista.

Fitin ollessa pensionaatissa Diego tulee hänen luokseen aikomuksenaan kertoa Candelasta ja Julíanista, mutta nössöilee. Samalla paikalle tulee Candela, jonka Lucía on hakenut lentokentältä. Huoneessa Candela kertoo kaiken Fitille Diegon ja Lucían odottaessa aulassa. Diego ja Lucía varaavat toisen huoneen ja jäävät sinne yöksi. Kun Santi on kuullut pensionaatista, hän lähtee sinne. Hän lahjoo vastaanottovirkailijan kertomaan huoneen numeron. Koska huone jossa Fiti ja Candela ovat, oli varattu Diegon nimellä, kuten myös huone, jonne Diego ja Lucía menivät, hän menee Diegon ja Lucían huoneeseen, ja saa selville heidän yhteenpaluunsa ja tulee ulosheitetyksi.

Raul luulee kadottaneensa porukan säästöt, ja haluaa paikata asian. Hän ehdottaa Helenalle ja Afrille, että nämä menisivät alastonmalleiksi, mutta ilmoittautumispaikalla selviääkin, että haetaan miesmallia. Raúl ja Marcos suostuvat malleiksi, ja Afri ja Helena ilmoittautuvat oppilaiksi. Raúlin ja Marcosin ollessa malleina taideakatemiassa, paikalla on myös Carmen, joka järkyttyy. Kuvausten jälkeen Raúlille tarjotaan paikkaa mallina lehdessä. Raúl tajuaa kuitenkin vasta kotona, että lehti onkin Gay-pornolehti, ja aikoo kieltäytyä. Pihalla Afri huomaa, että rahat ovat olleet hänen laukussaan, mutta aikoo salata asian Raúlilta. Raúl ja Marcos kuitenkin huomaavat kuoren. Lopulta helena tunnustaa, että rahat olivat heillä, ja heitä ehdotetaan tuote-esittelijöiksi.

Tässä ketjussa keskustelua jaksosta 83.
it's me
KvarttiDiego
 
Viestit: 4279
Liittynyt: Su Tammi 27, 2008 8:53
Paikkakunta: Huittinen

ViestiKirjoittaja Pahvi » Ke Kesä 25, 2008 1:05

Hyvä selostus taas! Oli taas ihan hyvä jakso, diegon ja lucian suhde näyttää nyt hyvältä, mutta fitin ja candelan ei. :( Marcosin ja kumppaneiden sekoiluille sai taas nauraa. Guillea ja Teteä olisi saanut näyttää taas enemmän, mutta ei voi mitään.
Kuva
Avatar
Pahvi
Pasdasdhvi
 
Viestit: 8822
Liittynyt: Su Huhti 13, 2008 9:06
Paikkakunta: Länsi-Suomi

ViestiKirjoittaja RealMadrid » Ke Kesä 25, 2008 1:57

Hyvä jakso, aika samantapainen eilisen kanssa, löyty "samoja" asioita.
Avatar
RealMadrid
TuplaDiego
 
Viestit: 2282
Liittynyt: Ke Huhti 23, 2008 10:11

ViestiKirjoittaja JJL » Ke Kesä 25, 2008 2:35

Hyvä jakso tääki oli, ja jaksoselostus myös :)
Hyvä että Diego sai kerrottua Lucíalle tunteensa.
Avatar
JJL
HYPERDIEGO
 
Viestit: 30294
Liittynyt: Su Kesä 01, 2008 12:38

ViestiKirjoittaja toomuchwine » Ke Kesä 25, 2008 4:16

toosi hyvä jakso, lucian ja diegon kannalta siis :)
nauroin ääneen siinä kohtaa ku santi tuli sinne niitten hotellihuoneesee ja kysy et mitä te tääl ni diego vastas jotai et "no lautapelejä pelaillaan" haha.
candelan ja fitin puolesta näyttää nyt erittäin huonolta..
hyvän jakson pilas kuitenki seuraavan jakson preview mis choni sano et on raskaana diegolle. on se ny kumma ettei se muija voi pysyä erossa serranoista
Kuva
Avatar
toomuchwine
Marcos Serrano
 
Viestit: 643
Liittynyt: To Kesä 19, 2008 4:25
Paikkakunta: donde todo esta bien..

ViestiKirjoittaja Serrano » Ke Kesä 25, 2008 5:29

Hyvä jaksoselostus :)
Avatar
Serrano
Marcos Serrano
 
Viestit: 675
Liittynyt: La Joulu 08, 2007 4:16

ViestiKirjoittaja amoena » Ke Kesä 25, 2008 6:52

Hyvä jakso taas. Ihanaa, että Diego ja Lucia palasivat yhteen, mutta että pitikin Chonin taas näkyä ensi jakson ennakkopaloissa. Eikö siitä riivinraudasta pääse millään eroon? :x
Kuva
Avatar
amoena
Paquillo
 
Viestit: 81
Liittynyt: Su Kesä 15, 2008 8:16

ViestiKirjoittaja kkiljun » Pe Kesä 27, 2008 7:18

Oli ihan hyvä jakso. T&G taas vähän. Hyvä, että diego ja lucia on taas yhdessä. Fitin ja candelan tilanne veti kyllä vähän surulliseksi. Raul ja marcos oli hauskoja siinä valokuvamalleina.

Oli muuten hauska yksityiskohta, että raul mainitsi siinä mallitouhuissaan kakkostuottiksella raquelia esittäneen elsa patakyn. Sehän sanoi jotain että "siellä se pataky tapas fonsin" :) .
Banneri, joka rikkoi SPK -foorumin mittasääntöjä, poistettu Operatiivisen ylläpidon toimesta!
Myös toinen poistettu, merkkirajan takia.
Myös kolmas poistettu, merkkirajan takia.

LOS SERRANOS- HASTA SIEMPRE
Avatar
kkiljun
Kirjastodiego
 
Viestit: 8010
Liittynyt: Ma Marras 26, 2007 5:15
Paikkakunta: Helsinki

ViestiKirjoittaja Shelle » Ma Kesä 01, 2009 10:13

kkiljun kirjoitti:Oli ihan hyvä jakso. Hyvä, että diego ja lucia on taas yhdessä. Raul ja marcos oli hauskoja siinä valokuvamalleina.
Niimpä.
♥ Let your colors burst
you're a firework
Shelle
KESÄN KEISARINNA 2022 & JOULUN KEISARINNA 2022 & VVK I 2022 & VVK II 2022 & SST I 2022 & VAK I 2022 & VF I 2022 & VF II 2022 & Käyttäjäryhmien kuningas 2022
KESÄN KEISARINNA 2022 & JOULUN KEISARINNA 2022 & VVK I 2022 & VVK II 2022 & SST I 2022 & VAK I 2022 & VF I 2022 & VF II 2022 & Käyttäjäryhmien kuningas 2022
 
Viestit: 461590
Liittynyt: Su Touko 04, 2008 5:43
Paikkakunta: Etelä-Suomi


Paluu Jaksot ja tuotanto

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 0 vierailijaa